top of page

אודות בניית אתרים

תהליך בניית האתר וניהולו

תהליך בניית אתר
כפתור שלב תחזוקה וניהול אתר
כפתור שלב העלאה לרשת
כפתור שלב פיתוח האתר
כפתור שלב עיצוב אתר
כפתור שלב תכנון אתר

תחזוקה וניהול

העלאה לרשת

פיתוח

עיצוב

תכנון

אתאר כאן בקצרה את שלבי תהליך הקמת אתר האינטרנט שלכם וניהולו. תיאור זה יעזור לכם לקבל תמונה ראשונית וברורה של תהליך העבודה שבמידה רבה ומשמעותית הוא משותף ללקוח ולבונה ומעצב האתר.

אני בונה ומעצב אתרים בשתי מערכות: WordPress ו- Wix. מה שאתאר בדף זה הוא כללי לבניית אתרים ומשותף לשתי המערכות. 

 

התהליך הזה המתחיל בתכנון חכם וקפדני, עובר לשלבי העיצוב, הפיתוח והעלאה לרשת ובעצם הולך ונמשך כל עוד האתר קיים, נכון לכל סוג של אתר שתבחרו לבנות. 

 

זוהי הדרך הנכונה לדעתי  לבנות אתר מקצועי, מאורגן וייצוגי שאפשר יהיה להמשיך לנהל ולפתח בקלות וביעילות. זו גם הדרך להפוך את התהליך לשקוף יותר מבחינתכם,  לחסוך לעצמכם זמן וכסף מיותרים ולהפוך אותכם למעורבים ומבינים יותר כך שגם אם לא תתחזקו ותנהלו לגמרי את האתר בעצמכם בהמשך, יהיה לכם מושג בסיסי במה זה כרוך.

תכנון
שלב תכנון האתר

תכנון

תכנון ואפיון נכונים של אתר אינטרנט הם הבסיס לאיכות הבנייה והעיצוב ולאחר מכן לניהול ולתחזוקה שלו. בפגישה ראשונה אתכם אני אנסה להבין ולנתח את הצרכים שלכם, להציע רעיונות למבנה האתר והנראות שלו, להחליט על כיוון ותכנית עבודה שעל פיהם תינתן לכם הצעת מחיר ומיד לאחר הפגישה  להתחיל לאסוף חומרי תוכן וחומרים גרפיים לאתר שלכם.

שלב תכנון האתר
שלב עיצוב האתר

עיצוב

העיצוב מתחיל  ביצירת תרשים – wireframe שייתן לכם תמונה בהירה של כל חלקי האתר – הדפים השונים, מה נמצא בכל דף ואיפה. על פיו יעוצב ויבנה האתר. במקרים רבים, משתמשים בתבנית מוכנה שאפשר בהחלט לקבל ממנה רושם סביר על האתר העתידי אך אין הוא משתווה  לאיכות העבודה עם – wireframe. השלב הבא יהיה עיצוב כל מרכיבי האתר ( צבעים, תכנים , תמונות , אייקונים, כפתורים וכו') סיומו של שלב העיצוב ואישורו על ידי הלקוח. 

שלב עיצוב האתר
עיצוב
שלב פיתוח האתר

פיתוח

שלב הפיתוח יהפוך את האתר שלכם לפעיל: תותקן כל הטכנולוגיה שמאחורי התפריטים, הכפתורים הטפסים הסליידרים, הבאנרים. יצורפו לאתר  תוספים נחוצים, ואפליקציות שתבחרו להשתמש בהן . האתר יותאם למנועי החיפוש  על פי כל הדרישות העדכניות. הוא יהפוך לרספונסיבי לכל סוגי המסכים, ויהיה נגיש על פי התקנים. 

שלב פיתוח האתר
פיתוח
שלב העלאת האתר לרשת

העלאת האתר לרשת

למרות שבדרך כלל האתר שלכם נמצא כבר בזמן העיצוב הפיתוח  ברשת, במקום האחסון שלו ויש לו את הכתובת שבחרתם, רק בשלב זה, שלב העלאה לרשת הוא  מוכן לשימוש ופעיל במלואו כאתר אינטרנט . בשלב זה ייבדקו בקפדנות העיצוב והשמישות שלו בכל סוגי המסכים ויאושרו על ידכם.

שלב העלאת האתר לרשת
העלאת אתר
שלב תחזוקה וניהול האתר

תחזוקה וניהול האתר

האתר המוכן, מחייב מכאן והילך תחזוקה וניהול. אני מציע את השירותים האלה.  כאמור, עיצוב ובנייה טובים יהפכו את הפעילויות האלה לקלות ונוחות אך אם תרצו לעשות בעצמכם את כל מה שדרוש לכך, תצטרכו ללמוד איך עושים את זה כהלכה. אני נותן הדרכה קצרה בסוף תהליך בניית האתר שיכשיר אתכם במידה בסיסית לנהל את תכני האתר שלכם ולפחות יגרום לכם להיות מודעים למה דרוש לכך, אך כדי לשמור על רמתו העיצובית, הטכנולוגית והשיווקית של האתר תצטרכו כאמור להמשיך וללמוד.  

שלב תחזוקה וניהול האתר
תחזוקה
סוגי אתרים

סוגי האתרים שאני בונה ומעצב

כפתור אתר תוכן

אתר תוכן

כפתור חנות אינטרנטית

חנות אינטרנטית

כפתור אתר תדמית

אתר תדמית

כפתור מיני סייט

מיני סייט

כפתור דף נחיתה

דף נחיתה

דף נחיתה

דף הנחיתה הוא עמוד יחיד שמטרתו ברוב המקרים פרסומית ומתמקדת בנושא, מוצר או שירות מסוים. הגולשים מגיעים אליו לרוב (נוחתים) באמצעות באנרים וקישורים המופיעים ברחבי הרשת, שהם חלק ממסע פרסום. בדף תהיה בדרך כלל הנעה לפעולה של הגולש: השארת פרטי התקשרות , האפשרות לקנות מוצר או לקבל שירות. הצורך לגרום לגולש לבצע פעולה שתועיל לכם, לגרום  לו לתחושת השכנוע שהוא צריך את מה שאתם מציעים, בזמן הקצר מאד שהוא צופה בעמוד, דורש מצידי כמעצב, תכנון קפדני ושילוב חכם ומדויק של התכנים והעיצוב בדף.

אודות דף נחיתה
דף נחיתה

מיני סייט

מיני-סייט  הוא אתר קטן ( מכיל  בד"כ כלל בין עמוד לחמישה עמודים ) שבדומה לדף הנחיתה  יגיעו אליו הגולשים לאחר שלחצו על באנר פרסומי או על קישור. יהיה בו  תוכן שיווקי או פרסומי ממוקד על  אירוע, שירות או מוצר חדש.  אפשר יהיה להגיע ממנו לאתר הראשי של שלכם, לייצור קשר באמצעות טופס, או  לקבל פרטים על החברה. פעמים רבות, לסוג כזה של אתר יישנה  כתובת משנית באתר הראשי  של העסק. מבחינתי כמעצב, בדומה לדף הנחיתה, האתגר הוא להציג את המוצר או השירות שלהם בדרך הטובה ביותר. זה יהיה תלוי באופן בו מאורגנים דפי האתר והתכנים שבתוכם, בנוחות השימוש בממשקים שבו, באיכות העיצוב ובהשפעתו  המשוערת על הגולש.

אודות מיני סייט
מיני סייט

אתר תדמית

אתר תדמית משווק את  העסק שלכם באינטרנט. יש בו מידע על העסק, על מה שהוא מציע לגולשים: מוצרים, שירותים וכו'. האתר  חייב להיות מרשים  עד כמה שאפשר ברמת כתיבת התכנים ובעיצוב שלו, להבליט ולייחד את העסק שהוא מייצג. אתרי תדמית נבנים  כדי ליצור נוכחות ברשת, לשמור על קשרים עם לקוחות וותיקים וייצור לקוחות חדשים. הם שונים מאתרי תוכן בכך שהם לרוב אתרים קטנים (עד כ-10 עמודים ) ומכילים מידע שיווקי  ולא חומר מקצועי. אם זאת ישנם אתרים, בעיקר אתרים של עסקים קטנים, המשלבים את שני הסוגים ומכילים גם דפי תוכן כמו למשל בלוגים ומאמרים בנוסף על דפים שיווקיים.

אודות אתר תדמית
אתר תדמית

חנות אינטרנטית

חנות אינטרנטית היא אתר מכירות המאפשר מכירה וקנייה של מוצרים  ברשת. אתר כזה  מאפשר להגדיל מאד את קהל הלקוחות כי החנות המקוונת זמינה לכל גולש, בכל מקום  בעולם. בנוסף,  חנות כזו חוסכת כוח אדם ועלויות אחרות ולכן היא  דרך טובה מאד  למסחר. בניית חנות אינטרנטית כוללת פיתוח של מערכת ניהול מוצרים שצריכה להיות נוחה לשימוש מנהל האתר. בנוסף, נדרשת  יכולת סליקה מקוונת של כרטיסי אשראי, על מנת שנוכל לבצע את התשלום ישירות באתר בלי תיווך אנושי.

אודות חנות אינטרנטית
חנות אינטרנטית

אתר תוכן

באתר תוכן תהיה  מערכת ניהול תוכן יעילה  שתאפשר שליטה מלאה בתכני האתר, ובדרישות העדכון של מנועי החיפוש. יהיו באתר בדרך כלל תכנים מקצועיים בנושא שבו הוא עוסק וזאת  להבדיל מאתר התדמית המכיל בעיקר תכנים שיווקיים ופרסומיים.  אתר מסוג זה עוזר מאד ליצירת תדמית מקצועית איכותית ואמינה לעסק שהוא מייצג. ישנם גולשים רבים מאד המגלים הערכה רבה  לאתרים העונים במדויק על מה שהם מחפשים ולכן  אתר תוכן מהווה יתרון משמעותי גם מבחינה שיווקית.  בנוסף , תוכן חשוב ומעניין  מגדיל את זמן השהייה  של הגולש באתר, נתון היכול לשפר את דירוג האתר מנועי החיפוש.

אודות אתר תוכן
אתר תוכן
bottom of page